אודות

נעים להכיר!

שמי רננה סגמן, יועצת שינהמנחת הורים ומטפלת NLP.

אמא לשלושה עם פז"מ של 18 שנים.

נשואה לטל ואמא לדור (18), לגיל (16) ולנועה (13).

מאז שהייתי ילדה הייתה לי את היכולת להבין אנשים,

להיות אמפטית וקשובה אליהם. היכולת הזו מלווה אותי גם היום.

אני אוהבת להתבונן באנשים, לחקור, לשמוע ולדבר על הורות

הן כאמא והן כאשת מקצוע.

אני עוסקת בתחום הייעוץ והליווי להורים מאז שנת 2011.​

אני מאמינה

בעיניי, הכל מתחיל מהבית ולכן, אני רואה חשיבות עצומה לתפקידנו כהורים, ליכולת שלנו ללמוד, להיות נוכחים ומעורבים בחיי ילדינו.

המחויבות ההורית שלנו היא ליצור שיח ותקשורת עם ילדינו בדרך יצירתית, נעימה, מכבדת, אפקטיבית ולעיתים נדרשת מאיתנו גמישות כדי להכין אותם חיים עצמאים מבלי לוותר על המטרה החשובה של שמירה על היחסים איתם.

קצת רקע

התחלתי את דרכי בלימודי ייעוץ שינה לגיל הרך במכללת בייבי לינק. לאחר סיום הלימודים, הרגשתי שאני רוצה להעמיק עוד יותר בלימודיי בתחום ההורות והמשכתי ללימודים במסלול ייעוץ משפחתי במרכז מיכל דליות שבמכללת לוינסקי.

עולם הרוח הוא תחום נוסף שמעניין אותי. למדתי רייקי ותטא הילינג, שמשמשים גם הם ככלים משמעותיים. זוהי דרך חיים ודרך ריפוי שמלווה אותי ביומיום, בתוך המשפחה ועם לקוחותיי.

בספטמבר 2020 הוכשרתי לעזור לאנשים שרוצים לעשות שינוי תודעתי פנימי כדי לשפר את איכות חייהם בכל תחום באמצעות שיטה ודרך חיים של nlp.

סיימתי מסלול  nlp master (במשך שנתיים).

הניסיון הזה, יחד עם התובנות והכלים שרכשתי בדרך, הובילו אותי לראות את הבית שלנו כמקום שבו אנחנו מכינים את ילדינו לחיים בוגרים ועצמאיים, בדרך הטובה ביותר שאנו יכולים.

אחד הכלים המוחשיים שפיתחתי הוא לוח העיגולדים, אותו השקתי בפברואר 2017. זהו לוח תכנון שבועי שמסייע לנו לנהל נכון את המשימות המשפחתיות – החוגים, המפגשים והמשימות שנזרקות אל האוויר לאורך השבוע. לוח זה מסייע בעיניי לא רק לעשות סדר בהתנהלות שלנו כהורים מול אינספור המשימות, אלא גם משפר את השיח עם הילדים, שמעורבים בתהליך התכנון.

לצד כלים כמו לוח העיגולדים, אני מעניקה להורים כלים לשיפור השיח והאווירה בבית, באמצעות פגישות ייעוץ והדרכה ממוקדות ואישיות.

הסיפוק הגדול בעיניי הוא לעזור להורים להיות שלמים עם ההורות שלהם ולהעניק לילדיהם את הכלים ואת הבטחון הפנימי כיצד להתנהג בעולם שלהם, בדרך שתהפוך את חייהם לטובים ומספקים.​

אני מזמינה אותך להפוך את ההורות לתהליך מספק ומלא בערך – ואשמח לעזור לך בכך.